Společnost NTT data se zajímá o spolupráci s Compass Communication a.s.

Na konci května navštívil softwarovou firmu Compass Communication zástupce NTT DATA Global Solutions Corporation, člena největší ICT skupiny v Japonsku. Hideyuki Aoki, Vice President, Representative Director, NTT DATA Enterprise Application Services Co., Ltd. jednal s brněnskou společností na základě referencí z projektu, který Compass Communication realizuje pro japonskou logistickou firmu Kintetsu World Express.

Compass Communication vyvinula pro Kintetsu World Express informační a monitorovací systém KWE Portal, který umožňuje rychlý a komplexní pohled na přepravní data, která má logistická firma ve svém centrálním systému. Systém umožňuje aktualizovat informace v reálném čase a dokáže například vypočítat, jaký následek bude mít pro odběratele v Německu zpoždění letadla na letišti v Šanghaji.

Martin Toncar, ředitel Compass Communication, řekl: "Návštěva pana Aokiho je pro nás velkou poctou a výzvou zároveň. Práce s giganty typu Kintetsu World Express, jejíž obrat přesahuje 17 miliard dolarů ročně a v jednom dni obslouží tisíce zákazníků po celém světě je náročná, bez tolerance na chybu.

Japonská obchodní kultura je velmi specifická a příležitost jednat na základě naší práce s někým jako je NTT DATA je samo o sobě uznáním, kterého si velice ceníme. Bereme to jako ukázku, že i malá česká firma může být úspěšná na globálním poli. Tato událost je výsledkem příkladné spolupráce s kolegy z plzeňské pobočky Kintetsu World Express, kteří se velkou měrou zasadili o úspěch našeho společného projektu."

NTT DATA, jednička v Japonsku a šestá největší společnost v oblasti síťových služeb, integrace dat a dalších služeb v IT, zaměstnává po celém světě přes 75 tisíc lidí. Její tržby k prvnímu čtvrtletí tohoto roku přesáhly 13 miliard dolarů. Vznikla vydělením z Nippon Telegraph and Telephone (NTT), dnes největší telekomunikační společnosti na světě, která v ní stále vlastní nadpoloviční podíl.

O Compass Communication

Compass Communication a.s. se zabývá informačními a internetovými technologiemi a konzultacemi, a vývojem software na zakázku. Navrhuje, rozšiřuje a implementuje vnitropodniková řešení, analytické, plánovací a komunikační systémy. Compass Communication je součástí investiční skupiny DRFG.