Skupina DRFG posiluje telekomunikační divizi. Koupila provozovatele vysokorychlostních optických sítí FibreNet

Investiční skupina DRFG získala od slovenské společnosti Heizer Optik většinový podíl ve společnosti FibreNet, která vlastní vysokorychlostní optickou síť pro přenos dat přes a uvnitř území Slovenska napojenou na panevropskou trasu západní Evropa - Ukrajina - Rusko - Čína. “Rozhodně máme v plánu společnost rozvíjet. Chceme dále investovat do budování dalších optických tras nejen v rámci Slovenska,” říká ředitel telekomunikační divize Roman Řezníček.

FibreNet

V současné době provozuje více než 300 km páteřních tras optických sítí a také několik sítí metropolitních, které využívají národní i nadnárodní telekomunikační operátoři, regionální poskytovatelé i státní správa. „Díky chystaným investicím se v příštím roce jejich délka zdvojnásobí a k dispozici tak bude více než 600 km páteřních tras s možností přímého propojení do České republiky, Rakouska, Maďarska a Ukrajiny,” prozrazuje Řezníček a dodává, že v plánu je také investice do budování dalších optických tras, a to nejen v rámci Slovenska. „Nyní jsme v pokročilém jednání s několika společnostmi, které se zabývají výstavbou a servisem mobilních sítí v Evropě. Záměrně uvádím v Evropě, neboť se nechceme zaměřovat pouze na Česko a Slovensko, ale skutečně vidíme větší možnosti v okolních zemích, především v Německu a Švýcarsku,” říká. Dále také pokračuje spolupráce se všemi klíčovými zákazníky jako jsou O2, Vodafone, Huawei, CETIN, T-Mobile, Salt, Swisscom, Ericsson nebo Deutsche Telecom.

Dvojnásobné tržby v roce 2020

Podle Řezníčka má DRFG ambice rozšířit své portfolio o společnosti, které mimo poskytování služeb pro velké operátory budou vlastnit telekomunikační infrastrukturu. Od nové akvizice si také slibuje významný růst tržeb. „Chceme v příštím roce naše konsolidované tržby ještě zdvojnásobit,” vypočítává. Telekomunikační divize DRFG aktuálně zaměstnává přes 500 lidí a ve výstavbě a servisu mobilních a datových sítí patří ke špičce ve střední Evropě. Zároveň má ambici stát se lídrem v oblasti výstavby 5G sítí. „Mobilní sítě páté generace jsou pro nás celoevropskou příležitostí, mají totiž předpoklady změnit fungování celé naší společnosti. A na to chceme být co nejlépe připraveni,” dodává ředitel telekomunikační divize Roman Řezníček.