Skupina DRFG pokračuje v investicích do logistiky, staví za 2 mld. Kč

Investiční skupina DRFG staví nové logistické parky v Královehradeckém kraji a v polském regionu Horního Slezska. V Týništi nad Orlicí navazuje DRFG na úspěšnou předchozí etapu z roku 2020 a doplní tak existující halu plně pronajatou společnosti Cataler z koncernu Toyota. V lokalitě vyrostou dvě další haly, které nabídnou více než 26 tisíc metrů čtverečních moderních skladovacích ploch. V polském regionu Horního Slezska se realizuje výstavba logistické haly ve městě Sosnovec (Sosnowiec) a Vladislav (Wodzisław Śląski). Celková rozloha těchto tří developerských projektů je přes 81 000 metrů čtverečních v celkové tržní hodnotě zhruba 2 miliard korun.

Po dostavbě nové etapy v Týništi nad Orlicí přesáhne celková pronajímatelná plocha objektu 40 tisíc metrů čtverečních. Nové haly budou vybudovány dle aktuálních standardů ESG, díky využití pokročilých technologií tedy budou maximálně šetrné k okolí a životnímu prostředí. Obě nové budovy tak cílí na získání mezinárodní zelené certifikace BREEAM na úrovni Very Good. 

Logistika je aktuálně nejžádanějším realitním sektorem a v současné době je historicky nejvyšší poptávka po tomto segmentu nemovitostí. V ČR je téměř plná obsazenost. Skupina tímto projektem posiluje svoji pozici v aktuálně nejdynamičtějším realitním sektoru průmyslových a logistických nemovitostí, který těží zejména z dlouhodobě akcelerujícího boomu e-commerce a tlaku na navýšení zásobovacích kapacit. Silná poptávka a omezená nabídka nových pronajímatelných ploch tak v tomto segmentu zajistily historicky nejnižší míru neobsazenosti, říká Peter Hlaváč, generální ředitel DRFG.

V polském městě Sosnovec se logistická hala nachází v sousedství distribučního centra Amazonu v regionu Horního Slezska, který je jedním z nejvýznamnějších logistických hubů v Evropě. Je zde vynikající napojení na dálnice A1 a A4 a přímý přístup do Katovické aglomerace (2,3 mil. obyvatel), vynikající dopravní napojení na zbytek Polska a ČR,komentuje Jan Pelíšek, ředitel DRFG Polska. Nová logistická hala InPost Wodzisław je též v regionu Horního Slezska s vynikajícím napojením na dálnici A1 mezi Katovicemi a Ostravou. Hala se staví na klíč nájemci společnosti InPost, která je lídrem na trhu automatických výdejních boxů a jedna z nejrychleji rostoucích firem v Polsku a v regionu Střední a východní Evropy. Její aktuální tržní kapitalizace dosahuje 7 mld. EUR a firma plánuje i další expanzi do Evropy. Dokončení haly InPost Wodzisław je plánovaná ještě do konce letošního roku. Logistické haly v Týništi nad Orlicí a polském Sosnovci budou dokončeny v roce 2022. Na objektech v Týništi nad Orlicí a Sosnovci se jako developer podílí evropský lídr v developmentu logistických staveb – společnost Panattoni. 

Kontakt pro média 
Ing. Petra Macháčková
Tel: +420 725 673 086
Email: petra.machackova@drfg.cz

O investiční skupině DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v roce 2011 a prostřednictvím svých investičních aktivit působí na několika evropských trzích. Mezi hlavní oblasti jejího zájmu patří investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. DRFG spravuje v Česku a Polsku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě 10 miliard korun. V telekomunikacích působí v pěti evropských zemích. Skupina je zakladatelem a správcem nemovitého majetku investičních fondů pod značkou CZECH FUND. Více na www.drfg.cz