Skupina DRFG nabídne investorům další balík dluhopisů

Ani nelehká doba na finančních trzích neodrazuje tuzemské finančníky od velkých akcí. Brněnská investiční skupina DRFG se chystá získat do konce dubna od investorů na dluhopisovém trhu až 850 milionů korun.

Podle prospektu schváleného v polovině dubna Českou národní bankou, podle něhož může firma vydat papíry až za dvě miliardy, poslouží peníze z bondů vydaných dceřinou firmou DRFG Invest Management na financování byznysu sesterských firem ze skupiny. Podle ekonomů se může emise oproti minulosti prodražit.

„Výtěžek emise bude sloužit k nákupu komerčních nemovitostí, primárně v oblasti retailu. Hodláme dále diverzifikovat portfolio jak v rámci výnosu jednotlivých nemovitostí, tak v rámci geografické expozice,“ říká mluvčí skupiny DRFG Lucie Heřmanská s tím, že koronavirová krize je zároveň impulzem pro další byznys firmy. „Prostředky též mohou sloužit
k investicím do telekomunikační infrastruktury. Tento segment má obrovský potenciál, který aktuální krize jen urychlila a zvýraznila,“ dodává Heřmanská. DRFG už dříve nakupovala firmy ze sektoru v tuzemsku i v zahraničí.

Celý článek, publikovaný v E15.cz, naleznete zde.