NOE POLO CUP 2018: Březina u Křtin přivítala hráče koňského póla z 8 zemí

Od pátku do neděle 1. až 3. června se na Farmě Noe v Březině u Křtin konal první mezinárodní turnaj v koňském pólu letošní sezóny NOE POLO MASTERS CUP. Proti sobě nastoupilo pět teamu, kdy se hráči z České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Dánska, Německa, USA a Malajsie utkali ve vzájemných zápasech. Jednalo se o dosud nejlépe obsazený turnaj s mezinárodní účastí, jaký se kdy v České republice hrál. Utkání řídil argentinský rozhodčí Augustin Octavio Navarro, který se celý život věnuje tomuto sportu doma v Argentině. Výsledky:
  1. Team Autocont
Alexandra Benčíková (HCP -1) Dušan Nagy / Dominika Stanislavová (HCP -1) Markéta Pavleye / Jozef Pavleye (HCP -2) Daniel Zachoval (HCP -1)
  1. Team BMW Renocar
Marek Polan (HCP 0) / Lenka Polanová (HCP -1) René Lelek (HCP -1) / Natálie Lelková (HCP -2) Zdeněk Šoula(HCP -1) / Lukáš Prudil (HCP -2) Viky Polanová (HCP -1) / Amálie Polanová (HCP -2)
  1. Team František Hanák
Achim Jähnke (HCP -1) Jan Průcha (HCP -1) Roman Endt / Jitka Šváchová (HCP -2) James Beh (HCP +1)
  1. Team Czech Fund
Marek Szetkiewitz (HCP 0) Tadeus Wojnar (HCP -1) Pavel Iványi (HCP -1)/ Libor Palas (HCP -2) Robert Galara / Piotr Kolodziej (HCP -2)
  1. Team Regutec
Gabor Szegedi (HCP +1) Brigitte Emborg (HCP -1) Walter Hiesberger (HCP -2) Anthony „Chip“ Caine (HCP 0) Dětský turnaj:
  1. Blue Sky Team
Šimon Prudil, Sofie Lelková, Anika Špiriaková
  1. Pink Power Ponies
Alex Lelek, Rozálie Polanová, Denisa Janíková Sobota byla spojena se společenským odpolednem, kterým provázela herečka Městského divadla Brno Jana Musilová a na kterém byla oceněna i dáma s nejlépe sladěným oděvem a kloboukem. Největším gentlemanským hráčem či hráčkou turnaje se stala Slovenka Alexandra Benčíková, nejlépe hrajícím koněm byla vyhlášen kůň, s nímž jezdil americký hráč Anthony „Chip“ Caine. „Každý kůň má svůj charakter a v týmu i svoji roli. Je důležité, jak kůň souzní s hráčem,“ dodává k ocenění Marek Polan. Koňské pólo není u nás příliš rozšířeným sportem. Česká asociace hráčů koňského póla, která vznikla na začátku léta 2016, registruje kolem třiceti hráčů ve čtyřech aktivních klubech, z nichž dva fungují v Praze – Aviator Polo Club,La Republica a Prague Country & Polo Club, a jeden v Březině nedaleko Brna – Noe Polo Club. Asociace si klade za cíl sjednocovat hráče a organizovat hru koňského póla v Česku v souladu se světovými pravidly a na základě stanovení správných handicapů hráčů. Dále koordinuje termíny turnajů a také chce začít propagovat hru i kluby koňského póla mezi širokou veřejností, aby se zájemci dozvěděli, že i v Česku mohou s tímto sportem začít. Součástí každého turnaje je zápas dětského póla. „Snažíme se, aby se v klubech začaly objevovat děti a postupně rozšiřovaly základnu českých hráčů.  Je to dlouhodobý proces, ale české naděje rostou, což ukázal i letošní zápas dětského póla,“ říká Marek Polan, jeden ze zakládajících členů asociace a hlavní organizátor turnaje Noe Polo Cup. [gallery columns="5" ids="7395,7396,7397,7398,7399,7400,7401,7402,7403,7404,7405,7406,7407,7408,7409,7410"]