Investiční skupina DRFG vstupuje do oblasti rezidenčního developmentu

Praha, 30. března 2021

Investiční skupina DRFG, jeden z největších správců komerčních nemovitostí v České republice, vstupuje do oblasti rezidenčního developmentu. Diverzifikuje tak své portfolio o další segment nemovitostního trhu, v němž jen pro letošek počítá s projekty v hodnotě okolo 2,5 miliardy korun. Prvním z developerských počinů bude Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech přesahující 320 milionů korun.

Investiční skupina DRFG se věnuje investicím do telekomunikací, finančních služeb a realit, kde se dosud zaměřovala primárně na již fungující komerční nemovitosti z oblasti maloobchodu, skladování a logistiky. Po úspěšné realizaci prvního developerského projektu průmyslové haly v Týništi se skupina rozhodla vstoupit do aktivního developmentu také na poli rezidenčního bydlení a nová výstavba se má stát další součástí aktivit skupiny v oblasti real estate.

Rozšíření aktivit o rezidenční development je logickým krokem, který umožní strategicky diverzifikovat portfolio skupiny a současně dosáhnout vyššího zhodnocení kapitálu. Rezidence Spojovací je prvním z řady bytových projektů, které jen pro tento rok plánujeme v celkové hodnotě  2,5 miliardy korun,“ uvedl k novému směru aktivit skupiny generální ředitel Peter Hlaváč.

Zájem po nových, dostupných bytech neklesl ani s pandemií, což potvrzují i data o uzavřených hypotečních úvěrech. V mnoha oblastech, Prahou počínaje, existuje stále extrémně vysoký převis poptávky nad nabídkou a k tomu se přidávají další dlouhodobé faktory jako vysoká obliba vlastnického bydlení a nízké úrokové sazby,“ prozradil důvod zaměření Hlaváč.

Skupina DRFG expanduje nejen do nových odvětví, ale také geograficky. Již v loňském roce nakoupila šest retail parků v Polsku, a své aktivity rozšiřuje také o segment logistiky, kde již zahájila výstavbu logistických a skladovacích prostor.

Realizaci bytového domu Rezidence Spojovací zahájila skupina slavnostním poklepáním základního kamene na konci března tohoto roku. Dům se čtyřiceti bytovými jednotkami s nejžádanějšími dispozicemi od 1+kk po 3+kk, balkóny a podzemním parkováním vyroste v pražských Vysočanech na ulici Spojovací nedaleko Gymnázia Jaroslava Seiferta. Čtyři obytná patra doplní v přízemí obchodní jednotky. Development zajišťuje společnost DMG Stav, a.s. Spolufinancování projektu se ujala Raiffeisenbank. Dokončení projektu je plánováno na jaro 2023.

 

Tisková zpráva v PDF formátu ke stažení zde.

Vizualizace projektu v tiskové kvalitě jsou k dispozici zde:

Kontakt pro média:
Michaela Winklerová
tel.: +420 7750168 722
email: media@drfg.cz