Investiční skupina DRFG úspěšně dokončila svůj první rezidenční projekt

První developerský projekt na poli rezidenčního bydlení pod hlavičkou investiční skupiny DRFG má za sebou finále. Rezidence Spojovací byla zkolaudovaná a probíhá předávání prvních jednotek novým majitelům. Stavba, která vyrostla v pražských Vysočanech, byla zahájena v roce 2021. Dům má pět pater se čtyřiceti bytovými jednotkami. Ty odpovídají současným trendům i požadavkům na trhu a jsou v dispozicích od 1+kk do 3+kk s terasami, balkóny, sklepy i parkovacími místy. V přízemí nechybí ani komerční prostory. Development pro skupinu zajišťovala společnost DMG Stav, a.s.

„Rozhodnutí o rozšíření našich aktivit v developmentu do oblasti rezidenčních nemovitostí, které jsme před několika lety udělali, bylo logickým a správným krokem. Doplnili jsme tak již fungující segment komerčních nemovitostí a logistiky. Rezidence Spojovací byla naším prvním projektem a jsem rád, že se nám ji podařilo úspěšně dokončit a zkolaudovat,” říká Josef Šilhánek, ředitel pro strategii a akvizice v Real Estate.

„Pražské Vysočany jsou rychle rostoucí a rozvíjející se čtvrtí se skvělou dostupností. Poptávka po bydlení je zde vysoká. Byty se nám podařily úspěšně prodat v době stagnace ale i proto, že jsme šli cestou projektu, který bude odpovídat požadavkům trhu. V dané lokalitě jsme také správně nastavili standardy projektu,“ dodává k rezidenci Josef Šilhánek.

Vedle Rezidence Spojovací se investiční skupina DRFG aktuálně věnuje v České republice a na Slovensku dalším čtyřem rezidenčním projektům. Mezi krajskými městy Pardubice a Hradec Králové, v oceňované obci Dříteč, buduje 18 rodinných domů v rámci projektu Green Resort Kunětická Hora. V první polovině letošního roku bude dokončovat apartmány Green Mladá Boleslav, zahrnující malometrážní byty, větší byty pro rodiny s dětmi i luxusní apartmány. V minulém roce skupina začala projektové práce na třech velkých vícefunkčních projektech, a to Smetanka Parku v Olomouci, na jedné z nejvyšších budov v Bratislavě Ister Tower a na rezidenčním areálu Tři Dvory u Brna. V realizaci a přípravě má tak aktuálně rezidenční projekty s více než 1200 byty v celkové tržní hodnotě téměř 10 miliard korun.