Investiční konference Klubu investorů

Na samý závěr Investiční konference, pořádané Klubem investorů v prostorách Vysoké školy ekonomické proběhla včera večer debata se zástupci naší investiční skupiny na téma nemovitostí a telekomunikací. Diskutovalo se o tom, co mají společného i rozdílného obory telekomunikací a nemovitostí a investice do nich, ale zejména se zdůraznilo, že obě oblasti potřebují jeden druhého a jsou vzájemně propojeny.

Trhu nemovitostí se primárně věnoval Martin Slaný, hlavní ekonom naší investiční skupiny a pohled na telekomunikační trh nabídnul Roman Řezníček, předseda představenstva Suntel Group a také místopředseda představenstva investiční skupiny DRFG.

Mezi témata, která vzbudila během diskuse s publikem největší vášeň, patřila výstavba optických sítí, internet z vesmíru na palubách letadel, ale také aktuální otázka, zda se v dnešní době vyplatí koupit investiční byt či nikoliv. Diskuse se zaměřila na to, jaký je výhled na trhu s nemovitostmi v blízké budoucnosti, a co je třeba zvážit při takovém rozhodnutí.