I letos jsme podpořili soutěž Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2020, už známe vítěze

Hospodářské noviny vyhlásily výsledky výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna roku 2020. Ocenění v hlavní kategorii Nejlepší banka získala ČSOB, nejlepší životní pojišťovnou se stala Kooperativa a nejlepší neživotní pojišťovnou se stala Generali Česká pojišťovna. 

Záštitu nad 12. ročníkem výzkumu převzal viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký, odbornými partnery byly Česká bankovní asociace a Česká asociace pojišťoven. Partnery projektu jsou společnosti Investiční skupina DRFG, ChytryHonza.cz a Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien.

„Hospodářské noviny ocenily v 12. Ročníku výzkumu, který pro mediální dům Economia zajišťuje agentura Datank, ty banky a pojišťovny, které nejlépe vyhověly oběma klíčovým parametrům, na které se výzkum zaměřuje.  V rámci výzkumu se zkoumá více než stovka tvrdých kritérií a to jak jsou banky a pojišťovny prospěšné svým akcionářům a také to, jak jsou svou cenovou politikou, šíří nabízených služeb a kvalitou komunikace vstřícné vůči svým klientům,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský.

„ČSOB zvítězila díky vyrovnaným výsledkům v klientských i akcionářských kritériích, u klientů boduje širokou nabídkou produktů a služeb, dobrou dostupností i kvalitou komunikace. Současně se zlepšila v oblasti výnosnosti, kvality aktiv a zvýšila podíl v úvěrech,“ uvedl David Pavlát ze společnosti Datank.  

Podle Pavláta měla obdobně vyrovnané výsledky v obou kritériích u životních pojišťoven Kooperativa, která navíc dosáhla nadprůměrných výsledků v oblasti komunikace s klienty a nejlepší neživotní pojišťovna Generali Česká pojišťovna bodovala zejména nadstandardními výsledky ve většině klientských kritérií a patřilo ji i první místo v hodnocení prospěšnosti akcionářům.

Vedle hlavní kategorie vyhlašují Hospodářské noviny i ocenění pro klientsky nejpřívětivější banky a pojišťovny, které samostatně hodnotí vstřícnost vůči klientům. V této kategorii získala nejvyšší příčku ČSOB, klientsky nejpřívětivější životní pojišťovnou se stala Česká podnikatelská pojišťovna a klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovnou Generali Česká pojišťovna

Projekt se zaměřuje i na oblast inovací a tradičně hlavní kategorie doplňuje i hlasování veřejnosti o nejlepšího bankovního a pojišťovacího inovátora. U veřejnosti letos nejvíc zabodovala Moneta Money Bank se svou aplikací Smart banka a z pojišťoven prvenství získala Pillow pojišťovna se svým Pillow pojištěním motorových vozidel.

Kompletní pořadí na prvních třech místech ve všech hodnocených kategoriích naleznete zde.