DRFG se v telekomunikacích stává silným hráčem na Slovensku. Skupina se dohodla na akvizici další ambiciózní společnosti TeleDat komunikačné systémy

Česká investiční skupina DRFG prostřednictvím své společnosti Suntel Group pokračuje v sérii akvizic na Slovensku. Aktuálně se dohodla na koupi společnosti TeleDat komunikačné systémy s.r.o. Potvrzuje tím pozici jedné z nejdynamičtěji rostoucích společností pro výstavbu, údržbu a servis telekomunikačních sítí v Evropě.

Společnost TeleDat komunikačné systémy vznikla v roce 1993. Od svého vzniku se orientuje na poskytování komplexních služeb v odvětví telekomunikací. Dnes jde o etablovanou společnost, která se zaměřuje na výstavbu, údržbu a servis mobilních sítí pro všechny velké telekomunikační hráče na slovenském trhu.

"Pokračujeme v úspěšném posilování našich kapacitních možností v rámci výstavby a údržby telekomunikačních sítí nejen na Slovensku, ale ve všech zemích, kde působíme. Akvizicí společnosti TeleDat rozšiřujeme řady zkušených odborníků a jen potvrzujeme, že jsme schopni realizovat i ty nejnáročnější požadavky našich klientů," říká Jan Žďárský, generální ředitel společnosti Suntel Group.

"Komplexní služby pro telekomunikační společnosti poskytujeme více než 25 let. Souhlasím s vedením skupiny DRFG, že jen držet krok s novými technologiemi mobilních sítí nestačí. Technologická náročnost neustále roste. Na to, abychom mohli poskytovat služby s vyšší přidanou hodnotou, je třeba spojovat své síly a pokrývat tak větší region," dodává Marián Štellmach, generální ředitel společnosti TeleDat komunikačné systémy.

Skupina Suntel Group začala aktivně působit na Slovensku již v roce 2007. Momentálně zde zaměstnává více než 120 lidí a dosahuje obratu téměř 170 milionů korun ročně. Stává se tak jedním ze silných hráčů na tamním trhu. Na přelomu roku skupina na Slovensku získala společnost Lukromtel a v červnu loňského roku společnost FibreNet, která disponuje vlastní vysokorychlostní optickou sítí pro přenos dat přes i na území Slovenska a je napojena na celoevropskou trasu Západní Evropa - Ukrajina- Rusko - Čína.

Tisková zpráva ke stažení zde