DRFG kupuje většinu v provozovateli optických sítí FibreNet

Investiční skupina DRFG koupila od společnosti Heizer Optik slovenského byznysmena Heizera Szabolcse většinový podíl v provozovateli vysokorychlostní optické sítě FibreNet.

FibreNet vlastní neutrální vysokorychlostní optickou síť pro přenos dat jak uvnitř Slovenska, tak i přes jeho území. Tato síť je napojená na panevropskou trasu západní Evropa – Ukrajina – Rusko – Čína.

Vidíme velký potenciál nejen v optické infrastruktuře, ale i obecně v infrastruktuře telekomunikační. Optika se stává pro přenos velkého množství dat každým rokem důležitější, a proto jsme se rozhodli vstoupit do společnosti FibreNet, která takovou infrastrukturu vlastní, provozuje a plánuje ji dále rozvíjet,“ říká Roman Řezníček, ředitel telekomunikační divize DRFG.

DRFG má v plánu investovat do budování dalších optických tras nejen v rámci Slovenska. „Nyní jsme v pokročilém jednání s několika společnostmi, které se zabývají výstavbou a servisem mobilních sítí, a to nejen v Česku a na Slovensku, ale i v Německu nebo ve Švýcarsku. Máme ambice vytvořit portfolio, do kterého budou spadat společnosti vlastnící a provozující jak optické, tak metalické a mobilní sítě,“ doplňuje Řezníček.

Cenu transakce se obě strany rozhodly nekomentovat.