DRFG a Domoplan společně postaví byty za miliardy

Investiční skupina DRFG a developerská společnost DOMOPLAN uzavřely dlouhodobou spolupráci na výstavbu rezidenčních projektů po celé České republice. Aktuálně mají rozjednané investice v řádu 5 až 6 miliard korun. První společný projekt zahájí ještě v tomto roce v Brandýse nad Labem.

Domoplan má za sebou 11 let zkušeností v oblasti rezidenční výstavby v hodnotě přesahující
600 milionů korun. Investiční skupina DRFG se nemovitostem dlouhodobě věnuje, do loňského roku však preferovala především investice do již hotových komerčních nemovitostí retailového charakteru. Nyní skupina rozšířila svůj zájem také o development v oblasti logistiky a bydlení, kde navázala úzkou spolupráci právě s DOMOPLAN.

Spolupráce našich společností DRFG prostřednictvím své vlastní distribuční sítě nabízí akcie investičního fondu DOMOPLAN na volném trhu. O projekty je velký zájem, proto jsme se rozhodli podílet se na jejich výstavbě finančně a vytvořit pro naše investory nový produkt. Společně tak máme možnost budovat i větší projekty, které mají  mnohem vyšší investiční náklady,“ řekl ke spolupráci investiční ředitel Josef Šilhánek.

Jsem velmi rád, že se skupina DRFG přidala mezi další naše silné investory, kteří s námi spolupracují a pomáhají tak vzniku zajímavých a hodnotných projektů,“ uvedl Tomáš Vavřík, zakladatel a majitel společnosti DOMOPLAN.

DRFG se věnuje strukturování akvizic a zajištění profinancování projektů. Prostřednictvím své společnosti Chytrý Honza nabízí koncovým zákazníkům navíc také finanční služby jako sjednání hypotéky nebo pojištění. DOMOPLAN zajišťuje technickou a projektovou realizaci záměrů a zodpovídá za kvalitu stavebního procesu.

Aktuálně DRFG a DOMOPLAN spolupracují na projektech v trží hodnotě 2,5 miliardy v několika českých lokalitách. Ještě do konce roku se plánuje zahájení výstavby projektu v Brandýse nad Labem.

Kontakt pro média:
Michaela Winklerová
tel.: +420 7750168 722
email: media@drfg.cz