Česká investiční skupina DRFG staví logistické haly ve Wroclavi s předním evropským developerem Frontier

Skupina DRFG odstartovala strategickou investiční spolupráci s anglicko-polským developerem Frontier Estates, který se již více než 20 let specializuje na výstavbu komerčních nemovitostí po celé Evropě. Předmětem spolupráce je společné financování a development SBU (Small Business Units) nemovitostí v hlavních obchodních oblastech napříč Polskem. Skupina tak pokračuje v úspěšné expanzi na poli investičních spoluprací v odvětví developmentu.

Aktuálně probíhá výstavba prvního projektu ve Wroclavi o velikosti bezmála 10 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy rozdělených do dvanácti jednotek. Nachází se na skvěle lokalizovaném místě vedle klíčové dálnice A4 spojující hlavní polská města v jižní části země“, říká ke strategickému umístění areálu Jan Pelíšek, ředitel DRFG Polska s tím, žedokončení je plánováno na druhé čtvrtletí letošního roku. Další dva projekty jsou ve fázi příprav a nacházejí se ve městech Poznaň (cca 8 000 metrů čtverečních) a Zabrze (12 tisíc metrů čtverečních). Jejich realizace se očekává do konce následujícího roku.

Tyto tři projekty mají dohromady velikost okolo 30 000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch a tržní hodnotu více než 30 milionů EUR. Pro příští rok jsou připravovány další tři projekty v Poznani, Gdaňsku a Varšavě s celkovou rozlohou 50 tisíc metrů čtverečních a celkovou tržní hodnotou ve výši téměř 60 milionů EUR. „Logistiku a výše zmíněný trh SBU v Polsku považujeme za vysoce perspektivní. Hlavním důkazem je jednak velmi velký zájem o takový produkt ze strany nájemců a pak také výrazně vyšší nájemné než u velké logistiky,“ komentuje Pelíšek. Polský trh průmyslových nemovitostí zaznamenal v minulém roce několik rekordů: rekordně vysokou poptávku, rekordně nízkou míru neobsazenosti a rekordní počet dokončených nových projektů. V oblasti investic se jedná o nejvíce poptávaný sektor, který zaujímá více než polovinu realizovaných transakcí, přičemž v letošním roce se předpokládá v tomto segmentu další významný růst zejména z titulu mimořádné poptávky ze strany rostoucí polské e-commerce. 

Kontakt pro média
Monika Brichtová, MIB
Tel: +420 725 673 008
Email: monika.brichtova@drfg.cz