HC Komenta Brno

Kometa Brno je hokejový klub s více než šedesátiletou tradicí. V průběhu desetiletí bojoval na špičce naší či československé nejvyšší soutěže. Důkazem toho je jedenáct mistrovských titulů, které řadí Kometu na pozici druhého nejúspěšnějšího klubu v České republice.

Mládežnické týmy Komety Brno získaly před startem sezony 2021/2022 novou posilu. Stala se jí investiční společnost DRFG, která s klubem spolupracuje již od roku 2015 a je zároveň hlavním partnerem A-týmu. Výchova hokejové mládeže pod Špilberkem tak dostala silný pilíř, který pomůže k jejímu dalšímu úspěšnému rozvoji. Stejně jako pro Kometu, tak i pro DRFG jsou totiž důležité investice do budoucnosti.

Systematická práce s mládeží představuje pro Kometu Brno jednu z hlavních priorit. Klub získal v uplynulých letech hned dvakrát ocenění Nejlepší akademie Českého hokeje, platí za tradiční zásobárnu reprezentačních výběrů, pravidelně zapracovává vlastní odchovance do A-týmu a dokonce vychovává hráče pro NHL. Vždyť z posledních sedmi draftů si týmy věhlasné soutěže vybraly deset talentovaných mladíků právě z Komety. To je zdaleka nejvíc ze všech klubů v České republice. Díky podpoře DRFG se nyní brněnská hokejová mládež může rozvíjet dál.

„Velice si vážíme skutečnosti, že investiční skupina DRFG nyní zaměří svoji pozornost na mládež Komety. Dlouhodobě se snažíme vytvářet takové podmínky, aby práce s mladými hokejisty byla v našem klubu na špičkové úrovni. Věřím, že výsledky naší práce jsou vidět. I nadále chceme vychovávat hrdé komeťáky, kteří pro nás představují budoucnost,“ uvedl majitel Komety Libor Zábranský.

"Kometa je naše srdeční záležitost a proto jsme se rozhodli více se soustředit na mládež, na budoucnost brněnského hokeje", říká Břetislav Hrabě

„Podporovat mládež ve sportu, který je nejlépe naučí zásadám fair play i v osobním životě, je pro nás dalším krokem v dlouhodobé spolupráci s Kometou Brno. Jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji nových hokejových talentů a přejeme jim hodně úspěchů a pevnou vůli,“ sdělil Břetislav Hrabě, člen představenstva skupiny DRFG. „Kometa je naše srdeční záležitost a proto jsme se rozhodli více se soustředit na mládež, na budoucnost brněnského hokeje. S hlavním týmem budeme spolupracovat i nadále – jako hlavní partner,“ uzavírá Břetislav Hrabě.