Listopadový Brno Business Club prozářily brilianty

Listopadový Brno Business Club zavítal do Hotelu Barceló a setkání provázely ty nejpřísnější bezpečností opatření. Brno Business Club totiž přivítal dalšího vzácného zahraničního hosta. Izraelský obchodník Leibish Polnauer představil hostům svoji sbírku vzácných briliantů v hodnotě více než sto milionů korun. V Česku se tak vůbec poprvé objevil například sytě zelený či červený briliant.

„Pozvali jsme především majitele a ředitele různých firem, kteří už diamanty sbírají nebo by je to mohlo zajímat. Taky jsme jim chtěli ukázat něco nového a neobvyklého,“ vysvětlil Michal Mička, spolumajitel společnosti DRFG.

Leibish Polnauer je mezinárodně uznávaným specialistou a prodejcem přírodních barevných diamantů a šperků, které prodává téměř výlučně přes internet. Rodinný podnik Leibish & Co. sídlí v Tel Avivu a místní továrna zaměstnává přibližně čtyřicet pracovníků. Společnost se specializuje na barevné diamanty různých odstínů. Kameny se těží v Austrálii, Africe, Indii a Rusku. V továrně je už nijak nekolorují, čímž získávají na vzácnosti a hodnotě ve srovnání s uměle dobarvovanými diamanty.

Izraelský obchodník také prozradil, že většina jeho klientů pochází ze Spojených států, kde prodá přibližně šedesát procent svého zboží. Naopak střední a východní Evropa si cestu k drahým kamenům zatím nenašla. Pro Leibishe Polnauera tento region představuje sotva jedno procento obratu. V Brně má známý obchodník údajně čtyři klienty a v celém Česku jsou to jen jednotky. Jména z logických důvodů tají. Když však došla řeč na celebrity, které se s drahými kameny honosí na veřejnosti, tajnosti už nebyly třeba. Diamanty si od Polnauerovy společnosti koupila například herečka Liz Taylorová, brunejský sultán a dokonce i britská královna Alžběta II. Obchodník pozvaným hostům také připomněl, že barevné diamanty nejsou vhodné pouze jako šperky, ale mohou představovat i velice výhodnou investici. Hodnota diamantu totiž každým rokem roste třeba i o deset procent.

iDNES.cz – V Brně vystavovali diamanty za 100 milionů. Vlastní je i královna Alžběta

České Noviny.cz – V Brně byly k vidění brilianty za více než 100 milionů Kč

Sdílejte